понеділок, 27 квітня 2020 р.

Гігантський мурахоїд


Гігантський мурахоїд - це одиночний мешканець різних біотопів Центральної і Південної Америки: ця тварина населяє джунглі, змішані ліси, савани і напівпустелі. Весь день мурахоїд присвячує пошукам їжі, керуючись добре розвиненим нюхом і слухом. Бігає гігантський мурахоїд дуже повільно, його навіть можна наздогнати пішки. Він часто відпочиває, лягаючи в будь-якому місці на бік.
   Мурахоїд спить, вкрившись пухнастим теплим хвостом, довжина якого практично дорівнює довжині тіла. У місцях, де є багато їжі, нерідко на площі близько 1 км2 можуть мирно співіснувати два гігантських мурахоїди. У менш багатих на їжу районах один мурахоїд займає територію площею близько 2,5 км2. Двох мурахоїдів можна спостерігати тільки в період спаровування. Разом зустрічаються також самки з дитинчатами. Карликові мурахоїд і два види тамандуа мешкають тільки в лісах і ведуть переважно деревний спосіб.
Про шлюбну поведінку і розмноження мурахоїдів відомо небагато. Спостереження показують, що тварини зустрічаються виключно в сезон спаровування. Спаровування гігантських мурахоїдів буває не тільки навесні, але й восени. Батько у вирощуванні потомства не бере участі. Вагітність самки гігантського мурахоїда триває 6 місяців. Самки народжують стоячи, впираючись у землю хвостом, ніби п'ятою ногою. Відразу після народження дитинча залізає на спину матері і там обсихає. Малюк вкритий шерстю, яка ані за структурою, ані за забарвленням не відрізняється від материнської, і тому абсолютно не помітний на її спині. Він важить приблизно 1,5 кг. Мати годує дитинча молоком півроку. Більшу частину цього часу малюк проводить на її спині.
   Дитинча росте повільно і, навіть досягнувши приблизно половини величини матері, продовжує жити поряд з нею. Самостійне життя мурахоїд починає з двох років.
  • Нюх мурахоїда є в чотири рази тоншим за нюх людини.
  • Гігантський мурахоїд спить до 15 годин на добу.
  • Мурахоїд не має зубів. Лінивці та броненосці, що також належать до ряду неповнозубих, мають примітивні циліндричні зуби.
  • Інші назви гігантського мурахоїда - трипалий, або великий, мурахоїд.
  • Температура тіла гігантського мурахоїда завжди злегка понижена. Завдяки цьому для підтримання життєво важливих функцій організму йому вистачає малокалорійної їжі.
  • Тіла мурашок-листорізів захищені шипами, тому гігантський мурахоїд для них небезпеки не складає.
  • Перші мурахоїди появились 20 мільйонів років тому.

Немає коментарів:

Дописати коментар