понеділок, 27 квітня 2020 р.

Гігантський мурахоїд


Гігантський мурахоїд - це одиночний мешканець різних біотопів Центральної і Південної Америки: ця тварина населяє джунглі, змішані ліси, савани і напівпустелі. Весь день мурахоїд присвячує пошукам їжі, керуючись добре розвиненим нюхом і слухом. Бігає гігантський мурахоїд дуже повільно, його навіть можна наздогнати пішки. Він часто відпочиває, лягаючи в будь-якому місці на бік.
   Мурахоїд спить, вкрившись пухнастим теплим хвостом, довжина якого практично дорівнює довжині тіла. У місцях, де є багато їжі, нерідко на площі близько 1 км2 можуть мирно співіснувати два гігантських мурахоїди. У менш багатих на їжу районах один мурахоїд займає територію площею близько 2,5 км2. Двох мурахоїдів можна спостерігати тільки в період спаровування. Разом зустрічаються також самки з дитинчатами. Карликові мурахоїд і два види тамандуа мешкають тільки в лісах і ведуть переважно деревний спосіб.
Про шлюбну поведінку і розмноження мурахоїдів відомо небагато. Спостереження показують, що тварини зустрічаються виключно в сезон спаровування. Спаровування гігантських мурахоїдів буває не тільки навесні, але й восени. Батько у вирощуванні потомства не бере участі. Вагітність самки гігантського мурахоїда триває 6 місяців. Самки народжують стоячи, впираючись у землю хвостом, ніби п'ятою ногою. Відразу після народження дитинча залізає на спину матері і там обсихає. Малюк вкритий шерстю, яка ані за структурою, ані за забарвленням не відрізняється від материнської, і тому абсолютно не помітний на її спині. Він важить приблизно 1,5 кг. Мати годує дитинча молоком півроку. Більшу частину цього часу малюк проводить на її спині.
   Дитинча росте повільно і, навіть досягнувши приблизно половини величини матері, продовжує жити поряд з нею. Самостійне життя мурахоїд починає з двох років.
  • Нюх мурахоїда є в чотири рази тоншим за нюх людини.
  • Гігантський мурахоїд спить до 15 годин на добу.
  • Мурахоїд не має зубів. Лінивці та броненосці, що також належать до ряду неповнозубих, мають примітивні циліндричні зуби.
  • Інші назви гігантського мурахоїда - трипалий, або великий, мурахоїд.
  • Температура тіла гігантського мурахоїда завжди злегка понижена. Завдяки цьому для підтримання життєво важливих функцій організму йому вистачає малокалорійної їжі.
  • Тіла мурашок-листорізів захищені шипами, тому гігантський мурахоїд для них небезпеки не складає.
  • Перші мурахоїди появились 20 мільйонів років тому.

субота, 25 квітня 2020 р.

УВАГА! Олімпіада!

Весна прийшла – жучків принесла.🐞 Відкриваєш вікно увечері, а назустріч що тільки не летить – лишень встигай ловити!😱
Якщо ви впевнені, що знаєте про світ комах більше за вашу енциклопедію, тоді обов’язково реєструйтеся на шкільну дистанційну олімпіаду «Всеосвіта Весна-2020» з Біології.🐜
А якщо не знаєте – тим паче реєструйтеся, адже наші олімпіади – це ще й нові корисні знання!😉
Вам потрібно зовсім трохи:
📍 зареєструвати учнів в Особистому кабінеті;
📍 оплатити вартість олімпіади та обрати спосіб проходження;
📍 внести відповіді та дізнатись результати.
На вас очікують дизайнерські нагородні документи, захопливі подарунки від «Всеосвіти» і можливість взяти участь у розіграші неймовірних призів!🤩
Взяти участь в олімпіаді: https://vseosvita.ua/olympiad/s16/biolohiia


УВАГА! Олімпіада!


Довгоочікувана подія весни! 

🚀🔥 VI Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» 

🔥📥 Завдання відкриті: 27.04 - 20.05
🎉 Результати: 22 травня📩 Реєстрація: 23.04 - 20.05




Дивовижний окапі: рідкісний жираф з короткою шиєю і ногами зебри





Окапі — єдиний вид з роду окапі, якого можна зустріти виключно на території Демократичної Республіки Конго. Окапі живуть у густих тропічних лісах, не займаних цивілізацією. Це дуже полохливі тварини, що ведуть прихований спосіб життя. З цієї причини, а також тому, що на території Демократичної Республіки Конго ведуться військові дії, вченим не вдається докладно вивчити окапі і визначити точну чисельність виду.
У окапі дуже оригінальна зовнішність: тіло, вкрите однотонної коричневою шерстю, змінюється ногами з смугастої шкурою, як у зебри. Розміри окапі порівнянні з кінськими, а його зростання в холці не перевищує 1,5 метрів. Та й зовнішність окапі багато в чому нагадує кінську, з-за чого початкова назва тварини, присвоєне йому європейцями, звучало як «кінь Джонстона». Але після детального вивчення шкури і кісток скелета вчені прийшли до висновку, що ця тварина не складається в родинних стосунках з кіньми і зебрами. Новий вид був виділений в окремий рід — окапі. Так називають звіра пігмеї, які живуть у тропічних лісах Африки. Окапі і жирафи відносяться до одного сімейства, також мають багато спільного і зі своїм предком, який не дожив до наших днів. Як вважають вчені, поява відмінностей між жирафами і окапі і їх подальше розходження у різні види сталося близько 11-12 мільйонів років тому. 
Мабуть, єдине, що сьогодні явно ріднить окапі з жирафом — це голова. У самців окапі є характерні для родини жирафових ріжки на голові, які називаються оссиконы. Крім того, у них неймовірно пластичний язик, довжина якого доходить до 30 сантиметрів. Як і жирафи, вони обхоплюють їм пагони рослин і зривають листочки. У них великі вуха і чудовий слух, який просто необхідний в густому лісі. Огляд ускладнюють численні дерева, тому єдиний шанс вчасно помітити хижака — це володіти відмінним слухом.Окапі, що мешкають в непрохідних джунглях, дуже потайливі і обережні. Самці ведуть самотній спосіб життя, а самки іноді утворюють невеликі групи і тримаються удвох зі своїм дитинчам.

http://mapme.club/poradi/11184-divovizhniy-okapi-ridkisniy-zhiraf-z-korotkoyu-shiieyu-i-nogami-zebri.html